Gmina Węgierska Górka położona jest w południowej części województwa śląskiego, w dolinie rzeki Soły na zboczach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Oferuje doskonałe warunki do wędrówek górskimi szlakami. Beskidzkie szczyty są łagodne i niewysokie, dzięki czemu nadają się także dla początkujących turystów. Aż 55% powierzchni gminy leży w obrębie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

W obręb administracyjny gminy wchodzą sołectwa: Cięcina, Cisiec, Węgierska Górka i Żabnica. Od północnego zachodu otoczona jest rozrogiem Baraniej Góry, a od południowego wschodu potężnymi ramionami Romanki. Gmina należy obecnie do atrakcyjniejszych pod względem turystycznym regionów Polski południowej. Obejmuje obszar 76,38 km2, na którym zamieszkuje ok. 15 tysięcy mieszkańców.

W pobliżu Hotelu znajduje się rzeka Soła.
Soła – przepływa kolejno przez: Kotlinę Żywiecką, Beskid Mały i Pogórze Śląskie. Rzeka ta jest pierwszym dużym prawobrzeżnym dopływem Wisły. Kaskada Soły składa się z czterech zbiorników wodnych. Trzy z nich utworzone są na rzece, jeden natomiast służy do celów energetycznych – na górze Żar (elektrownia szczytowo – pompowa)
– Jezioro Żywieckie
– Jezioro Międzybrodzkie
– Zbiornik na górze Żar
– Jezioro Czanieckie

 

 

mapawg

KONTAKT

Adres

ul. Turystyczna 1,

34-350 Cisiec

(obok Wegierskiej Górki)

KONTAKT